Search

Categories

Компенсація реактивної потужності

Більшість споживачів  електроенергії  становлять електричні машини (двигуни, генератори, трансформатори), в яких  протікає реактивний струм, що індукує реактивну Е.р.с., яка обумовлює створення фазового зсуву (fi) між напругою і струмом. Підключене навантаження  не тільки споживає активну енергію(віддає при роботі генератора) з мережі, а також реактивну енергію, що приводить до збільшення повної потужності в середньому на 20-25% по відношенню до активної.
При незначному  завантаженні  електричної машини (холостий хід) зсув фаз між наругою і струмом, як правило, збільшується, а cos(f) зменшується в середньому 0,2-0,4. Якщо не використовувати компенсацію реактивної потужності, тобто значно збільшиться споживаний струм при тій ж  споживаній потужності.
При компенсації реактивної потужності споживаний струм з мережі зменшується  в залежності від
cos(f) на 30-50%. Установки автоматичної компенсації реактивної потужності (АУКРП) забезпечують автоматичне підтримання близького до 1 значення cos(f) , чим спонукають зниження практично до нуля оплату за реактивну енергію, значне збільшення  пропускної здатності трансформаторів, кабелів (нарощення споживаної потужності підприємства без реконструкції енергосистеми) за рахунок відсутності втрат активної потужності, які виникають при протіканні реактивного струму, а також ефективне розвантаження електромереж приводить до економії від 5-15% споживаної активної електроенергії.
Принцип роботи АКУРП полягає в регулюванні коефіцієнта потужності споживача в залежності від характеру навантаження, шляхом підключення необхідної кількості конденсаторних батарей. При цьому використовується мікропроцесорний регулятор, який вимірює реальний cos(f) , і здійснює регулювання
згідно заданої уставки способом підключення  необхідне число ступеней (конденсаторів) установки.
Крім основної функції, регулятор може також вимірювати струм компенсації, струм кожної ступені,
cos(f), моніторинг числа включень. Додатково регулятор виконує функції захисту і сигналізації, відключаючи ступені в разі аварії (напруга, гармоніки).

ПП «Променергія» постачає і налаштовує контакторнні та безконтактні (швидкодіючі 0,2-0,5с на базі силових ключів) установки компенсації реактивної  потужності  на напругу 0,4 кВ та потужністю 600 кВАр.

shchit700

apparat700